Новини

10 способів зробити навчання цікавішим

office

Магістр наук в галузі освіти у Державному коледжі Буффало, Університет штату Нью-Йорк, Джанель Кокс має більше 15 років досвіду роботи з дітьми і молоддю. В колонці для ThoughtCo вона виклала 10 простих способів навчити школярів отримувати задоволення від навчання. IT-школяр адаптував і переклав ці інструменти. Деякі з них можуть стати вам у нагоді.

Виконуйте прості наукові експерименти

Використання різноманітних практичних завдань є відмінним способом зробити навчання цікавішим. Виконуйте прості наукові експерименти, під час яких учні можуть вивчати щільність рідини або плавучість предметів. Наприклад, вдома учні можуть зробити папіровий кораблик, навантажити його монетами та порахувати, за який час він піде на дно.

Дозвольте учням працювати разом як команда

Були проведені розгорнуті дослідження з використання стратегій командного навчання в класі. Згідно з цими дослідженнями під час співпраці учні зберігають інформацію швидше і довше, розвивають навички критичного мислення, а також будують комунікативні навички. Це лише деякі з переваг спільного навчання для учнів. Джанель Кокс пропонує разом із завданням визначити ролі для кожного учасника групи: дослідник, дизайнер, хронометрист, оратор для презентації результатів своїм колегам.

Включіть практичні заняття

Практичні заняття є цікавим способом для навчання учнів. Наприклад, прості завдання з абеткою можна виконувати не тільки з дошкільнятами. Серед завдань: «Усе про мене від А до Я». Потрібно розказати про себе, починаючи кожне речення з відповідної букви абетки.

Дайте відпочинок

Учні початкових класів працюють дуже важко кожного дня й заслуговують на невеличку перерву. Більшість вчителів легко помічають ознаки втоми учнів і потребу у швидкому перепочинку. Згідно з дослідженнями за наявності перерви для мозкової діяльності під час навчального дня учні навчаються набагато краще. Ідея від Джанель Кокс: тримати під рукою коробку з папірцями, на кожному — назва фізичної прави або рухлівої гри. Що саме робитиме клас, учні обирають наосліп по черзі.

Рушайте на навчальну екскурсію

Що є цікавішим, ніж екскурсія? Навчальні екскурсії — чудовий спосіб для учнів поєднати те, що вони вивчають у школі, із зовнішнім світом. Вони отримують практичний погляд на все, чого навчилися в школі, і можливість поєднати свої знання з побаченим на експозиції. Навіть у найменьшому містечку можна знайти цікавий екскурсійний маршрут.

Зробіть час повторення цікавим

Коли ваші учні чують слова «Час повторення», у відповідь лунають зітхання. Ви можете перетворити ці стогони на усмішки, якщо зробите цей етап навчання цікавим. Ось приклади 5 веселих і цікавих завдань для повторення матеріалу, які можна запропонувати вашим учням:

  1. Стіна графіті
  2. Стратегія повторення 3-2-1
  3. Практика використання стікерів
  4. Переміщення на перше місце у класі
  5. Або пан, або пропав. Детальніше про кожний спосіб тут.

Застосовуйте технології на уроках

Технологія — це теж чудовий спосіб зробити навчання цікавішим! Згідно з дослідженнями використання технологій у класі може підвищити рівень навчання та залучення учнів. Це може бути будь-що: пристельовий проектор, настільні комп'ютери, планшет або смартфон.

Створіть цікаві навчальні центри

Будь-яка діяльність, яка дозволяє учням співпрацювати та рухатися, буде цікавою. Приклад навчальних центрів — зонування класу для групової роботи. В одному кутку класу учні разом працюють над теорією, потім переходять до іншого — зони практичних вправ, на останньому етапі учні можуть перевіряти роботу один одного.

Навчайте учнів з різними здібностями

Як і більшість педагогів, ви, ймовірно, чули про теорію множинного інтелекту Говарда Гарднера. Ви дізналися про вісім різних типів інтелекту, які керують процесом вивчення та обробки інформації. Використовуйте цю теорію для навчання учнів з різними здібностями. Це полегшить навчання учнів, а також принесе набагато більше задоволення!

Обмежте правила класу

Забагато правил класу і очікувань можуть перешкоджати навчанню. А якщо середовище класу нагадує табір, то де ховаються веселощі? Експерти радять знайомити дітей не одразу зі всіма правилами, а групувати їх по 3-5. Так інформація легше запам’ятовіється. Наприклад:

  1. Виконувати домашнє завдання; мати на уроці зошит і підручник; використовувати телефон лише у дозволений час.
  2. Спочатку піднімати руку, потім говорити; не перебивати вчителя та однокласників; поважати думку інших тощо.
За матеріалами ThoughtCo
До списку всiх новин
News

Ще новини

Soft skills для дітей. Як і навіщо розвивати?
Soft skills — надпрофесійні навички, тобто такі, що потрібні в будь-якій професії та на будь-якій посаді. Якщо без розвинутих hard skills не отримати хорошу роботу, то без soft skills на ній не вдасться досягти найкращих результатів. Чи потрібні ці навички дитині? Де, як і які саме з них потрібно розвивати?
Детальніше
Відповідальне навчання: Agile і Scrum в шкільному класі
Детальніше
Цифрова трансформація в освіті: е-тренди та навички вчителя
Е-тренди в освіті та цифрові навички вчителя. Конспект виступу голови Комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України Тетяні Нанаєвої на Цифровому конгресі для освітян.
Детальніше

Хочу приєднатися