Новини

Чи потрібно дитині обирати між точними науками та мистецтвом? Конспект лекції Максима Почебута та Оксани Сітнікової

office
IT-школяр започаткував проект безкоштовних освітніх лекцій «Батьківські збори». Ми запрошуємо найкращих експертів, які діляться власним досвідом навчання і виховання дітей у добу стрімкого розвитку технологій. Проект відкрила лекція Олексія Барановського про кібербезпеку школярів. Для другої ми обрати доволі провокативну тему — мистецтво і точні науки. Чи виключає одне друге та чи потрібно дітям обирати? AI vs ART. Хто переможе? Спікерами лекції стали Максим Почебут і Оксана Сітнікова — кандидати технічних наук, відомі фахівці індустрії IT і батьки двох талановитих доньок-музиканток. Ми законспектували для вас найцікавіше.  
  • Експерти Давоського форуму опублікували ТОП-10 найзатребуваніших навичок у 2020 році. Перші три сходинки — здатність комплексно вирішувати проблеми, креативність, критичне мислення. Ці навички універсальні і прикладні. Їх необхідно розвивати з перших років життя.
  • Цифрова революція змінює наш побут, світогляд і бізнес. Ще декілька років тому переважна більшість IT-компаній працювала над виконанням готового технічного завдання клієнта. Сьогодні ж замовники просять запропонувати їм рішення. Цю задачу не здатні вирішити фахівці, що мислять у межах ТЗ. Нам потрібна нова генерація людей — з системними навичками, з інженерним мисленням і високою математичною підготовкою, зі здатністю швидко і постійно навчатися.
  • Штучний інтелект стає все більш розвиненим. Відтепер він здатен вирішувати не лише механічні завдання, але й креативні. Роботи диригують оркестрами, грають на музикальних інструментах, розрізняють і пишуть музику, створюють картини, які на офіційних аукціонах коштують сотні тисяч доларів. Єдине, у чому він поступається людині, — емоції, емпатія, почуття.
  • Протягом останніх двох років низка країн затвердила державні програми розвитку штучного інтелекту. У лідерах США та країни Азії. Все більше економік намагаються переорієнтуватися з ресурсного забезпечення на інформаційне. Сфери застосування штучного інтелекту: логістика, транспорт і безпека руху, сільське господарство, сфера обслуговування, охорона здоров’я тощо. У Китаї тотальна конкуренція у двох сферах:  IT і...музика.
  • Повільно, але впевнено Україна крокує в цифрову епоху інтелектуального навчання. Коли в залежності від наших навичок алгоритми пропонуватимуть нам індивідуальні траєкторії навчання. Проте чи готова до цього наша система освіти — начальної, середньої, вищої? На жаль, ми досі обговорюємо тенденції 1998 року, коли електронним вважався відсканований підручник в інтернеті.
  • Люди помилково вважають, що штучний інтелект і мистецтво — речі несумісні або дуже далекі одна від одної. Це не так. Альберт Ейнштейн стверджував, що справжня музика і справжня наука потребують однорідного мисленнєвого процесу. Піфагор створив першу математичну і філософську школу, яка ототожнювала музику і математику. Багато визнаних математиків вивчали музику і навіть присвячували їй наукові роботи.
  • Оточення, яке ми створюємо для своїх дітей, формує їх мислення і світогляд. Відповідно, створюючи творче оточення, ми сприяємо розвитку творчого мислення.
  • У світі надшвидких змін необхідно розвивати саме логічне і креативне мислення.  Немає сенсу зосереджуватися на вивченні, скажімо, однієї мови програмування. Їх більше сотні, вони вмирають і створюються. Це лише інструмент. За умови правильного мислення, належної мотивації та старанності нову мову програмування можна вивчити за кілька місяців. Однакові для всіх лише дві мови — математичні формули і нотна грамота.
  • Саме тому навички, які ми намагаємося прищепити власним дітям, пов’язані з мистецтвом і точними науками. Вчені стверджують: вони взаємопов’язані. Музика допомагає освоїти математику, математика — глибше розумітися на музиці та створювати її. Отже жодного вибору! Успішні люди успішні у всіх сферах діяльності та знань. Не обмежуйте дитину, направляйте та прислухайтеся до неї.

Переглянути відео лекції можна за посиланням. Підписуйтеся на нашу сторінку у facebook, щоби не пропустити нові анонси!

До списку всiх новин
News

Ще новини

Вдруге «IT-школяр» підтримує українські команди на міжнародних змаганнях First Robotics Competition та First Tech Challenge
Українські команди юних робототехніків та NeuraBlink! 7851 та Noosphere Robotics 14438 готуються до міжнародних змагань.
Детальніше
IT-школяр став партнером Національної коаліції цифрових трансформацій
Головна мета коаліції — вдихнути нове життя в економіку та суспільство України, втілюючи цифрові трансформації.
Детальніше
ТОП-шкіл: Де дітям вивчати програмування у 2019 році?
IT-школяр разом із партнерами розповідає, де школярам опановувати сучасні технології.
Детальніше

Хочу приєднатися