Новини

НАВІЩО МАЛЕНЬКИМ УКРАЇНЦЯМ ПРОГРАМУВАННЯ ТА ДЕ ЙОМУ ВЧИТИСЯ?

office
Один з найпоширеніших міфів — програмісти працюють лише в IT. Насправді ж не існує галузі, яка не потребувала б IT-фахівців: банки та фінанси, сільське господарство, логістика, медицина і навіть культура! Більше того, попит на розробників, інженерів, тестувальників зростає щороку. І доки світ крокує шляхом діджиталізації, ця тенденція буде лише посилюватися. В цьому і полягає відповідь на запитання сучасних батьків: навіщо дитині програмування? Аби бути успішною і затребуваною в подальшому житті. Адже сьогодні цифрові навички стали такими ж важливими, як читання, письмо або рахування. Разом з партнерами «IT-школяр» працює над тим, аби ці знання стали доступними в кожній школі України. Але діти на мають гаяти часу. Нижче — найдоступніші позашкільні курси для майбутніх цукербергів і масків!

Stem-центр Сократ

STEM означає science, technology, engineering, math. Поєднання природничих наук і високих технологій. Саме цьому тут навчають дітей будь-якого шкільного віку. Для учнів 1-4 класів відкрита STEM-лабораторія. Школярі відчують себе справжніми дослідниками законів природи. 1-11 класи запрошують на курс робототехніки. Тут можна спробувати побудувати власного Т-800 і написати для нього програму. Учнів 5-11 класів чекають на заняттях з програмування. Діти опановують популярні мови — C, C# та Java. Для школярів 7-11 класів працюють одразу два курси — дизайн і розробка комп’ютерних ігор. Дивовижний світ сайтів, графіки, анімації, комп'ютерних симуляторів і персонажів. Учнів старшої школи — 9-11 класи — запрошують до академій Cisco і Oracle. Це перша справжня сходинка до професійного IT і вагомий бонус при вступі до вишу та пошуку першої в житті роботи. Детальна інформація про курси за посиланням.  

Kid’IT

Це IT-школа для наймолодших. Дітей від 5 років навчають програмуванню, а разом з цим і розвивають креативне і логічне мислення, комунікативні навички, технологічну грамотність. Доступні дисципліни: ScratchJr, Scratch, Tynker, MINECRAFT, STEM + DASH, Python. Детальніше за посиланням.  

Smart me university

Спеціалізується на Java. Школа пропонує онлайн курс для 5-11 класів, який підійде як для вчителів інформатики, так і школярів, які хочуть самостійно поглибити власні знання. Загалом курс включає 78 уроків. Вже з 5-го класу діти можуть застосовувати професійне середовище Eclipse, а з 8-го класу — розробляти Android-додатки. Детальніше за посиланням.  

Main School

Школа поєднує IT-технології та особистісний розвиток дітей 7-15 років. Програма включає програмування (Java, CSS \ HTML \ JavaScript \ Python \ Arduino \ C#), веб-розробку, віртуальну реальність, мережеві та хмарні технології, цифрову безпеку, сraft & science — основи інженерії і робототехніки. Крім технічних навичок діти опановують більш творчі спеціальності — фото і відео виробництво, основи копірайтингу і журналістики, ораторське мистецтво та сценарну справу. Детальніше про школу за посиланням. До речі, 10 серпня о 19:00 тут відбудеться безкоштовний майстер-клас з цифрової безпеки для дітей 9-14 років. Батькам також буде корисно! Реєстрація тут  

Літній табір Boteon

13-24 серпня в Києві, Харкові і Чернівцях пройде заключна зміна цього літа. Найкращі канікули за версією тих, хто цікавиться Hi-Tech технологіями, робототехнікою, космічними розробками, програмуванням, нейротехнологіями, фізикою, 3D-моделюванням, біометрією тощо. Зокрема, юні науковці навчаться створювати справжніх роботів зі штучним інтелектом на базі контролера Arduino UNO, сконструюють планер і ракету, познайомляться з IoT-пристроями і генераторами «зеленої» енергії. Детальніше про школу за посиланням.  

Code Club UA

Мережа Code Club існує у 32 країнах світу, у тому числі в Україні. Це безкоштовні факультативні волонтерські клуби кодування для дітей 9-11 років. На перших двох рівнях школярі вчаться основам програмування на базі Scratch. Третій рівень присвячено HTML and CSS, четвертий рівень — Python. Виконуючи проекти діти не просто вдосконалюють навички програмування, але й стимулюют креативне і критичне мислення. Ви можете не просто долучити до проекту власну дитину, але й привезти Code Club у своє місто або селище. Засідання клубів відбуваються у школах, бібліотеках або будинках дитячої творчості по всій Україні. Детальніше за посиланням.  

HUB 4.0

Коворкінг HUB 4.0 разом з Kid'IT протягом серпня проводять tech-підзарядку. Це — серія майстер-класів для дітей 5-10 років. Тут вони вчаться використовувати технології як інструмент для творчості: придумати і створити власноруч гру на планшет, запрограмувати справжнього робота, досліджувати історію винаходів і моделювати справжню Ейфелеву вежу за допомогою Minecraft! Заняття проходять щосуботи і щонеділі. Деталі за посиланням.  
Інформатика чи не є єдина галузь науки, в якій завершити самонавчання означає залишитися позаду на декілька років. Отже вчителі мають навчатися разом зі своїми учнями, хоча наздогнати сучасних дітей непросто. Наші партнери подбали і про це. Корисні курси і учбові матеріали для вчителів інформатики:

BrainBasket Foundation

Завдяки залученому фінансуванню продовжує соціально-освітню програму Technology Nation протягом на 2018 і 2019 роки. Програма має декілька цікавих напрямків саме для педагогів. WOW Teachers — 400 шкільних вчителів інформатики навчать сучасному базовому курсу з web-розробки. Заняття в форматі blended learning (змішане навчання) проведуть досвідчені ментори BrainBasket. Вчителі зможуть включати елементи курсу в уроки інформатики або ж самостійно проводити навчання підлітків у позашкільному форматі. Другий курс — для більш широкої аудиторії шкільних вчителів — включатиме питання кібербезпеки, медіаграмотності і медіагігієни, а також онлайн інструментів для організації освітнього процесу. Більше інформації тут.  

The Future

Це освітній проект, що піклується про зміст  шкільної програми щодо високих технологій. Проект безкоштовно пропонує вчителям матеріали для проведення уроків — плани уроків, презентації та конспекти. Вже зараз на сайті доступні уроки з Інтернету речей, цифрових грошей майбутнього, самокерованих автомобілів, машинного навчання та AI, технологій smart city, поновлювану енергію, доповнену реальність і хмарні сервіси. Детальніше за посиланням.
До списку всiх новин
News

Ще новини

Soft skills для дітей. Як і навіщо розвивати?
Soft skills — надпрофесійні навички, тобто такі, що потрібні в будь-якій професії та на будь-якій посаді. Якщо без розвинутих hard skills не отримати хорошу роботу, то без soft skills на ній не вдасться досягти найкращих результатів. Чи потрібні ці навички дитині? Де, як і які саме з них потрібно розвивати?
Детальніше
Відповідальне навчання: Agile і Scrum в шкільному класі
Детальніше
Цифрова трансформація в освіті: е-тренди та навички вчителя
Е-тренди в освіті та цифрові навички вчителя. Конспект виступу голови Комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України Тетяні Нанаєвої на Цифровому конгресі для освітян.
Детальніше

Хочу приєднатися