Новини

СТВОРЕНА ЕКСПЕРТНА ГРУПА ДЛЯ РОЗРОБКИ КУРСУ «IT-ШКОЛЯР»

office

У HUB 4.0 презентували ініціативу «IT-школяр». До обговорення долучилися лідери в сфері IT та освіти. «IT-школяр» — це громадська ініціатива HUB 4.0. Її мета — консолідувати зусилля ринку IT-освіти, об'єднати кращий досвід та існуючі методики в прогресивний IT-курс. Його передбачається впровадити в державні загальноосвітні школи — з 1 по 12 класів. «Наша візія — виховати відкрите інновацій покоління, яке мислить креативно, розуміє сучасні технології і здатне створювати майбутнє. Ринок освіти сегментований. Ми пропонуємо об'єднати зусилля, щоб разом виробити комплексний підхід до шкільної IT-освіти, запропонувати Міністерству освіти якісну і доступну альтернативу існуючому курсу інформатики, який не відповідає запитам сучасного світу», — зазначив засновник HUB 4.0 і автор ініціативи Валерій Омельченко.

До роботи в експертній групі запрошуються всі зацікавлені компанії та організації.

Після розробки курс планується запустити в форматі пілотного проекту в одній із загальноосвітніх шкіл. «Я з великим ентузіазмом підтримую ініціативу. Але важливо розуміти, як досягти синергії існуючих проектів, і кінцеву мету. Якщо це створення інноваційної економіки, необхідно дивитися ширше IT. Це повинна бути комплексна stem-освіта — наука, технології, інженерія, математика. В такому випадку курс стане базою для майбутнього інноваційного розвитку України», — зазначила Тетяна Нанаєва, директор Intel з корпоративних справ і зв'язків з урядовими установами в Україні та СНД, глава комітету з питань модернізації та інформатизації освіти Громадської ради МОН України.

Про готовність долучитись до розробки такого курсу заявили представники проектів Brain Basket foundation, Kid'IT, LITS4kids, Code Club TA Ventures, Kyiv Smart City, Boteon та інші. «Важливо впроваджувати такі ініціативи і на прикладі пілотних проектів показувати, що вони працюють. Курс повинен бути персоналізованим, щоб кожна дитина вибирала максимально цікавий і прикладний напрямок для себе. У цьому принцип виховання смарт-дітей і побудови смарт-економіки», — зазначив Ілля Безручко з Kyiv Smart City. Співзасновник школи «Фокус освіти» Валерія Заболотна наголосила, що в умовах застарілої інфраструктури, кадрового дефіциту і «сили інерції» головним драйвером освіти стають самі діти: «Доступ до інформації безмежний. Якщо діти хочуть дізнатися щось, їх досить тільки направити і дати цю можливість. Так працює UNIT factory, вона фактично автоматизована і не зав'язана на викладачах. Ми готові ділитися досвідом і допомагати «включати» внутрішню пізнавальну активність дітей. Адже головне — не невчити програмуванню, а навчити вчитися і поглинати знання ефективно».

Учасники створеної експертної групи підписали звернення до Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з ініціативою створити при міністерстві робочу групу «IT-школяр», яка координувала б цю роботу.

До списку всiх новин
News

Ще новини

Чему учить детей. Шесть навыков для успешного будущего
Валерий Омельченко, вице-президент Ассоциации налогоплательщиков Украины, автор социальной инициативы ІТ-школяр, владелец HUB 4.0.
Детальніше
Цифровізація економіки неможлива без відповідних зрушень в освіті, без послідовних, системних зусиль всіх стейкхолдерів, — Тетяна Нанаєва
Комітет з цифрових технологій в освіті при МОН України обговорив проблеми цифровізації освіти, прозвітував про роботу за 2018-2019 н.р. та плани на майбутнє.
Детальніше
Слідом за кібербезпекою в українські школи йде мікроелектроніка
Сучасна школа потребує сучасних знань!
Детальніше

Хочу приєднатися