Новини

ЦИФРОВИЙ КОМІТЕТ ПРИ МОН ВІДЗВІТУВАВ ПРО ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ РОБОТИ

office
Експертно-дорадчий комітет з цифрових технологій в освіті, створений при Міністерстві освіти та науки України за ініціативою соціального проекту «IT-школяр», відзвітував про перше півріччя роботи.

За вказаний термін комітет проаналізував нормативно-правові акти щодо впровадження IT в освіту і розробив пропозиції у 8 документів, у тому числі до Концепції розвитку педагогічної освіти, до Закону про повну загальну середню освіту, рекомендації щодо питання кібербезпеки в системі підготовки та підвищення кваліфікації вчителів інформатики, пропозиції до Координаційної ради з питань розвитку цифрової економіки та суспільства України при Кабінеті Міністрів України тощо. «Ми дивилися на всі ці документи через призму IT: чи врахована галузь взагалі яким чином це зроблено. Залучали широке коло експертів і не тільки нашого комітету, бо за кожним стоїть велика кількість професійних спільнот — IT-компанії, вчительська спільнота. Комітет взяв на себе місію координації і зовнішньої експертизи, бо наша мета не просто налаштувати процеси, а отримати результати», — повідомила голова комітету Тетяна Нанаєва.

Учасники засідання обговорили стратегічний план діяльності комітету, перші результати пілотування Нової української школи, стандарти цифрової компетентності учнів і вчителів інформатики, ініціативи в галузі запровадження державної цифрової політики загалом. «Сьогодні ми маємо чітко зрозуміти, кого маємо на меті готувати у школі — користувачів сучасних технологій чи спеціалістів, здатних створювати такі технології. Галузь IT одна з п’яти пріоритетних в Україні і третя за обсягом, система освіти разом із експертним середовищем мають опікуватися питанням підготовки талантів для неї», — зазначила  Марина Вишегородських, яка представляє в комітеті Наглядову раду фонду BrainBasket Foundation.

У другому засіданні комітету також взяли участь запрошені експерти — представники Українського центру оцінювання якості освіти, Інституту модернізації змісту освіти, громадської організації «Українська Академія кібербезпеки», компанії GlobalLogic та інші.

Нагадаємо, комітет створено в рамках меморандуму про співпрацю, підписаного Міністерством освіти та науки України та соціальною ініціативою «IT-школяр». До складу комітету увійшли викладачі загальноосвітніх шкіл і вищих навчальних закладів, представники комерційної IT-освіти, IT-компаній. Комітет надає міністерству експертну та консультативну допомогу в розробці нової навчальної програми з інформатики для 1-12 класів, підвищенні кваліфікації вчителів інформатики, підготовці майбутніх педагогів тощо.

До списку всiх новин
News

Ще новини

Soft skills для дітей. Як і навіщо розвивати?
Soft skills — надпрофесійні навички, тобто такі, що потрібні в будь-якій професії та на будь-якій посаді. Якщо без розвинутих hard skills не отримати хорошу роботу, то без soft skills на ній не вдасться досягти найкращих результатів. Чи потрібні ці навички дитині? Де, як і які саме з них потрібно розвивати?
Детальніше
Відповідальне навчання: Agile і Scrum в шкільному класі
Детальніше
Цифрова трансформація в освіті: е-тренди та навички вчителя
Е-тренди в освіті та цифрові навички вчителя. Конспект виступу голови Комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України Тетяні Нанаєвої на Цифровому конгресі для освітян.
Детальніше

Хочу приєднатися