Новини

СОЦІАЛЬНА ІНІЦІАТИВА «IT-ШКОЛЯР» СТАРТУВАЛА В ДВОХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ

office

Апробація «пілота» почалася в Навчально-виховному комплексі №167, Малодівицькій загальноосвітній школі та Прилуцькій спеціалізованій школі №6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій. На цьому тижні в школах провели батьківські збори, раніше — тестові уроки для вчителів. Починаючи з лютого, за згодою батьків учні зможуть відвідувати безкоштовні факультативні заняття з програмування, 3D-моделювання, робототехніці, геймдеву та інших дисциплін. Програма розроблена під кураторством Інституту модернізації змісту освіти індивідуально для кожної школи, а займатися з дітьми будуть практикуючі IT-фахівці з великим досвідом викладання.

«Завдання ініціативи — повністю оновити зміст шкільної інформатики, зробити її сучасною і прикладної. Ми хочемо познайомити дітей з новими технологіями, зацікавити, дати актуальні знання і показати, як їх використовувати. IT вже давно не тільки спеціалізація, сьогодні це інструмент, такий же базовий як читання або писання», — сказав автор ініціативи, засновник HUB 4.0 Валерій Омельченко.

В ініціативі беруть участь 30 партнерів: IT-компанії та освітні центри. Їх методики викладання та навчальні матеріали стали основою програми «пілотних» факультативів. «На базі нашого навчально-виховного комплексу, починаючи з 1 класу, ми об'єднали науку, технології, інженерію з подальшим розвитком в веб-дизайн, анімацію, 3D-моделювання. Наші учні закінчують школу з певною професією і вже можуть реалізовувати себе в житті», — повідомив заступник директора НВК №141 ОРТ, засновник навчального STEM-центру «Сократ» Сергій Дзюба. Викладачі Центру робототехніки Boteon навчатимуть дітей роботобудуванню, технологіям розумного будинку і 3D-друку, а волонтерська ініціатива Code Club програмуванню. «Основний модуль для середньої школи — Scratch, старшокласники опановують HTML/CSS і Python. Поки тестово впроваджуємо модуль по Javascript. Щороку ми отримуємо навчальні матеріали з Великої Британії, переводимо і передаємо викладачам», — повідомив керівник Code Club UA Максим Макаров.

Крім нових факультативів та залучення викладачів ініціатива «IT-школяр» передбачає технічне оснащення. Кожна пілотна школа вже отримала 3D-принтер. «Для нас важливо бути частиною проекту ще й тому, що він передбачає навчання і вчителів. Вони будуть присутні на факультативних заняттях і вчитися працювати з сучасним обладнанням», — зазначила директор НВК №167 Олена Кавун.

Ініціатива «IT-школяр» була створена в грудні 2016 року. До однойменної робочої групи приєдналися компанії Cisco Academy, The Future, Цитрус, BrainBasket Foundation, Unit city, IT Education Academy, Main School, SmartMe University, Boteon, STEM-центр «Сократ», Roboclub, Code Club Україна, What If education, Kid 'it, НВК ОРТ та інші.

До списку всiх новин
News

Ще новини

Чему учить детей. Шесть навыков для успешного будущего
Валерий Омельченко, вице-президент Ассоциации налогоплательщиков Украины, автор социальной инициативы ІТ-школяр, владелец HUB 4.0.
Детальніше
Цифровізація економіки неможлива без відповідних зрушень в освіті, без послідовних, системних зусиль всіх стейкхолдерів, — Тетяна Нанаєва
Комітет з цифрових технологій в освіті при МОН України обговорив проблеми цифровізації освіти, прозвітував про роботу за 2018-2019 н.р. та плани на майбутнє.
Детальніше
Слідом за кібербезпекою в українські школи йде мікроелектроніка
Сучасна школа потребує сучасних знань!
Детальніше

Хочу приєднатися