Новини

СОЦІАЛЬНА ІНІЦІАТИВА «IT-ШКОЛЯР» СТАРТУВАЛА В ДВОХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ

office

Апробація «пілота» почалася в Навчально-виховному комплексі №167, Малодівицькій загальноосвітній школі та Прилуцькій спеціалізованій школі №6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій. На цьому тижні в школах провели батьківські збори, раніше — тестові уроки для вчителів. Починаючи з лютого, за згодою батьків учні зможуть відвідувати безкоштовні факультативні заняття з програмування, 3D-моделювання, робототехніці, геймдеву та інших дисциплін. Програма розроблена під кураторством Інституту модернізації змісту освіти індивідуально для кожної школи, а займатися з дітьми будуть практикуючі IT-фахівці з великим досвідом викладання.

«Завдання ініціативи — повністю оновити зміст шкільної інформатики, зробити її сучасною і прикладної. Ми хочемо познайомити дітей з новими технологіями, зацікавити, дати актуальні знання і показати, як їх використовувати. IT вже давно не тільки спеціалізація, сьогодні це інструмент, такий же базовий як читання або писання», — сказав автор ініціативи, засновник HUB 4.0 Валерій Омельченко.

В ініціативі беруть участь 30 партнерів: IT-компанії та освітні центри. Їх методики викладання та навчальні матеріали стали основою програми «пілотних» факультативів. «На базі нашого навчально-виховного комплексу, починаючи з 1 класу, ми об'єднали науку, технології, інженерію з подальшим розвитком в веб-дизайн, анімацію, 3D-моделювання. Наші учні закінчують школу з певною професією і вже можуть реалізовувати себе в житті», — повідомив заступник директора НВК №141 ОРТ, засновник навчального STEM-центру «Сократ» Сергій Дзюба. Викладачі Центру робототехніки Boteon навчатимуть дітей роботобудуванню, технологіям розумного будинку і 3D-друку, а волонтерська ініціатива Code Club програмуванню. «Основний модуль для середньої школи — Scratch, старшокласники опановують HTML/CSS і Python. Поки тестово впроваджуємо модуль по Javascript. Щороку ми отримуємо навчальні матеріали з Великої Британії, переводимо і передаємо викладачам», — повідомив керівник Code Club UA Максим Макаров.

Крім нових факультативів та залучення викладачів ініціатива «IT-школяр» передбачає технічне оснащення. Кожна пілотна школа вже отримала 3D-принтер. «Для нас важливо бути частиною проекту ще й тому, що він передбачає навчання і вчителів. Вони будуть присутні на факультативних заняттях і вчитися працювати з сучасним обладнанням», — зазначила директор НВК №167 Олена Кавун.

Ініціатива «IT-школяр» була створена в грудні 2016 року. До однойменної робочої групи приєдналися компанії Cisco Academy, The Future, Цитрус, BrainBasket Foundation, Unit city, IT Education Academy, Main School, SmartMe University, Boteon, STEM-центр «Сократ», Roboclub, Code Club Україна, What If education, Kid 'it, НВК ОРТ та інші.

До списку всiх новин
News

Ще новини

Soft skills для дітей. Як і навіщо розвивати?
Soft skills — надпрофесійні навички, тобто такі, що потрібні в будь-якій професії та на будь-якій посаді. Якщо без розвинутих hard skills не отримати хорошу роботу, то без soft skills на ній не вдасться досягти найкращих результатів. Чи потрібні ці навички дитині? Де, як і які саме з них потрібно розвивати?
Детальніше
Відповідальне навчання: Agile і Scrum в шкільному класі
Детальніше
Цифрова трансформація в освіті: е-тренди та навички вчителя
Е-тренди в освіті та цифрові навички вчителя. Конспект виступу голови Комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України Тетяні Нанаєвої на Цифровому конгресі для освітян.
Детальніше

Хочу приєднатися