Новини

ЗА ПІДТРИМКИ «IT-ШКОЛЯР» ВПРОВАДИЛИ БРИТАНСЬКУ МЕТОДИКУ iCOMPUTE

office

За підтримки соціальної ініціативи «IT-школяр» протягом І семестру на базі НВК №141 «ОРТ» м. Києва учні 2-4 класів вивчали інформатику за сучасною методикою iCompute (Великобританія).

«Разом з партнерами ми розпочали впроваджувати iCompute у вересні 2018 року. Протягом першого семестру теми вивчали учні другого, третього і четвертого класів. У другому семестрі теми опанують перший, п’ятий і шостий класи. Крім того, планується інтегрувати нові теми в інваріантну складову навчального плану», — повідомив автор ініціативи IT-школяр Валерій Омельченко.

Учні 2-го класу пройшли тему «Основи анімації». Діти охоче створювали та оживляли своїх героїв, адже мультфільм ще цікавіший, коли створюєш його власноруч. Третій клас пройшов тему «Моделювання». Діти познайомилися з 6 різними уявними або життєвими ситуаціями, в яких вони вирішували різноманітні завдання. Учні четвертого класу під час занять за темою «Анімація» анімували конструктор «Lego» і відчули себе справжніми мультиплікаторами! Діти не тільки робили саму анімацію, але й писали сценарії мультфільму, вели відео-зйомку, а потім монтували зняті роліки.

На думку вчителя інформатики Василя Письменка, вивчення цих тем суттєво збільшує інтерес дітей до інформатики: «Такі курси розвивають мислення, творчість, уяву, роботу в команді. Крім того вони вдосконалюють практичні навички користування комп’ютерами, планшетами та різним програмним забезпеченням. Дітям це подобається. В подальшій роботі плануємо використовувати інші теми, спрямовані на ознайомлення дітей з веб-технологіями, створенням блогів тощо».

Заступник директора НВК №141 «ОРТ» Сергій Дзюба зазначив, що застосування високоякісних методичних матеріалів iCompute дозволяє у рази підвищити рівень викладання, а використання англомовних матеріалів руйнує мовні бар’єри щодо отримання знань іншою мовою.

«Діти отримують доступ до сучасних інформаційних технологій з самого дитинства і опановують їх на інтуїтивному рівні. Завдання вчителя інформатики — спрямувати ці знання для вирішення завдань сьогодення, для здійснення власних ідей і мрій», — додав Сергій Дзюба. Батьки дітей з думкою вчителів згодні:  «Навіть до цього дитина із задоволенням відвідувала уроки інформатики, то тепер їй важко дочекатися наступного заняття, де вона може проявити свою творчість і набути нових знань».

Для проведення навчання на заняттях з iCompute використовуються планшети iPAD, комп’ютери, навчальні конструктори.

Методики iCompute містять поурочне календарне планування, матеріали до кожного уроку для вчителя та учня, тестове оцінювання та завдання для нього з кожної теми — кібербезпека, створення анімації та інтерактивних електронних книжок, робототехніка, розробка комп’ютерних ігор і додатків, створення веб-сторінок, криптографія.

До списку всiх новин
News

Ще новини

Soft skills для дітей. Як і навіщо розвивати?
Soft skills — надпрофесійні навички, тобто такі, що потрібні в будь-якій професії та на будь-якій посаді. Якщо без розвинутих hard skills не отримати хорошу роботу, то без soft skills на ній не вдасться досягти найкращих результатів. Чи потрібні ці навички дитині? Де, як і які саме з них потрібно розвивати?
Детальніше
Відповідальне навчання: Agile і Scrum в шкільному класі
Детальніше
Цифрова трансформація в освіті: е-тренди та навички вчителя
Е-тренди в освіті та цифрові навички вчителя. Конспект виступу голови Комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України Тетяні Нанаєвої на Цифровому конгресі для освітян.
Детальніше

Хочу приєднатися